Dlaczego warto jeść owoce? 5 korzyści

przez abcx

Teoretycznie każdy z nas wie, że warto jeść owoce, bo przecież „owoce są zdrowe” Co dokładnie kryje się za tym stwierdzeniem ? Na czym polega fenomen owoców i dlaczego są dla nas takie wartościowe?

Na to pytanie, odpowiemy poniżej w 5 punktach:

1: Wysoka zawartość błonnika. Większość owoców, posiada dość wysoką zawartość błonnika, który pełni dla nas bardzo ważną rolę. Przede wszystkim, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie jelit. Ułatwia nam trawienie pokarmów, obniża poziom cholesterolu we krwi, jak również, pozytywnie wpływa na serce. Warto więc chociaż wzbogacać dania o owoce, dzięki czemu pomożemy organizmowi w ich trawieniu i przyswojeniu odpowiednich składników odżywczych.

2: Uczucie sytości przy niskiej ilości kalorii. Zajadając się owocami, nie musimy obawiać się o przybieranie na masie. Większość owoców jest niskokaloryczna, a za sprawą wyżej wymienionego błonnika, zapewnia nam uczucie sytości już przy niewielkim ich spożyciu. Owoce są więc idealnym elementem wszystkich tych, którzy zdecydowali się na dietę, która przynieść ma redukcję kilogramów. Wyjątkiem mogą być np. banany, które mimo dużej zawartości potasu i witamin, mogą bywać dość kaloryczne i bogate w spore ilości fruktozy. W tym przypadku jednak, im bardziej zielony jest banan, tym mniejsza zawartość cukru na rzecz…błonnika właśnie. Warto mieć również na uwadze, że wiele owoców jest na tyle soczysta, że zapewnia przy tym dość spore ilości wody.

3: Bogactwo witamin. Ten punkt, to oczywistość dla każdego, ale czy na pewno? Wiele osób, uważa, że zdrowe owoce, to „przereklamowany slogan” Nic bardziej mylnego. Odpowiednio przechowywane i umyte owoce, nadal posiadają całą gamę odżywczych witamin. Będą to głównie witaminy: A, E i C, jak również źródło potasu czy błonnika. Świetnym źródłem składników mineralnych, może być np. arbuz. Te wszystkie składniki, są nam niezwykle potrzebne do codziennego, zdrowego funkcjonowania, dlatego mity o małej przydatności owoców dla zdrowia, możemy włożyć między bajki.

4: Owoce jako źródło soków i deserów. Na pierwszy rzut oka, owoce nie kojarzą nam się z deserami. Mogą być jednak ich świetną podstawą lub uzupełnieniem. Naturalna owocowa słodycz w postaci fruktozy, będzie dla nas zdecydowanie zdrowsza niż dodany „ biały cukier” Najzdrowszymi deserami, będą oczywiście te, najmniej przetworzone, najlepiej, jeśli są, przygotowane przez nas. O wszelkich smacznych sokach, smoothie’s, które również możemy przygotować sami, już nawet nie trzeba wspominać. Te coraz bardziej popularne napoje to istne „ bomby witaminowe”, które warto serwować sobie co dnia.

5: Dobre nawyki żywieniowe. Jedzenie owoców jest podstawą piramidy zdrowego żywienia. Codzienne ich konsumowanie, pomoże nam zbudować zdrowy i bardzo ważny nawyk, który powinien być nieodzownym elementem naszej codzienności. Budowanie nawyków, często może kojarzyć się z ciężką pracą, codzienną walką i goryczą. Nie musi tak być. Codzienne jedzenie owoców, choć 1 raz podczas dnia, znacząco wpłynie na nasze zdrowie i pomoże nieinwazyjnie, wprowadzić pozytywny nawyk do naszej codziennej rutyny:) Na co więc czekasz?

Zapraszamy do sklepu online https://e-owocewarzywa.pl z owocami i warzywami gdzie można zaopatrz się w świeże soczyste owoce i warzywa.

Miłego, smacznego dnia:)

Mogą Cię również zainteresować